Świerk pospolity 'Kamon'

Świerk pospolity 'Kamon' Picea abies 'Kamon'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 35 cm

Picea abies  'Kamon'

‘Kamon’ to czarcia miotła znaleziona na odmianie ‘Virgata’, z tego też względu powinien wykazywać mniej lub bardziej kompaktowy wzrost i ładną, zagęszczoną sylwetkę. Tak się jednak nie dzieje – w młodości oczywiście osobniki są gęste i upakowane, ale po kilku latach, jeśli lepiej się zakorzenią zaczynają przyrastać 15 – 30 cm rocznie i formować wyraźnie pionową sylwetkę. Co ciekawe forma tej odmiany bywa często nieregularna i nieprzewidywalna, choć zazwyczaj wykształca jeden zdecydowany przewodnik to niektóre pędy w koronie również zaczynają się wyginać ku górze, próbując ten przewodnik zastąpić. W efekcie drzewko przy wzroście 2 – 3 metrów wygląda bardzo oryginalnie, korona u podnóża bardzo gęsta, powoli przeistacza się w coraz luźniejsze partie szczytowe.

 

Na części pędów igły grube, ciemnozielone, na pędach drugiego rzędu najczęściej już igły są krótsze, z sinawym nalotem, wręcz lekko niebieskawe. Jako odmiana świerku pospolitego nadaje się świetnie do całego obszaru Polski, nie marznie nawet w największe mrozy. Trzeba jednak zadbać o umiarkowany poziom wilgotności w obrębie korzeni, świerk ten jest bowiem wrażliwy na suszę i jeśli w przypadku długotrwałych opadów nie zadziałamy zbyt szybko, to może zmarnieć. Odmianę polecamy do małych i średnich ogrodów, nie zajmuje wiele miejsca, a jego wzrost docelowy po wielu latach uprawy wynosi około 4 – 4,5 metra. Najlepiej sadzić ją pojedynczo, ewentualnie w towarzystwie nisko płożących jałowców, wrzosów czy runianki – aby pokrój był dobrze widoczny.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Kamon'

Świerk pospolity 'Kamon'

Picea abies   'Kamon' ‘Kamon’ to czarcia miotła znaleziona na odmianie ‘Virgata’, z tego też względu powinien wykazywać mniej lub bardziej kompaktowy wzrost i ładną, zagęszczoną sylwetkę. Tak się jednak nie dzieje – w młodości oczywiście osobniki są gęste i upakowane, ale po kilku latach, jeśli lepiej się zakorzenią zaczynają przyrastać 15 – 30 cm rocznie i formować wyraźnie pionową sylwetkę. Co ciekawe forma tej odmiany bywa często ...