Świerk pospolity 'Helen Kordes'

Świerk pospolity 'Helen Kordes' Picea abies 'Helen Kordes'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30cm

Picea abies  'Helen Kordes'

O wielu odmianach świerka można śmiało powiedzieć, że to piękna rzadkość, ale ‘Helen Kordes’ przyciąga uwagę jak magnes. Jest to prosta forma, praktycznie miniaturowa wersja świerka pospolitego, ale nie jak to często bywa w typie compacta gdzie odmiany mają grube, typowe pędy, a jedynie ich docelowa wysokość jest bardzo niska. Tutaj wszystkie organy zostały skarlone, pędy są więc drobne, pokryte delikatnymi, ciemnozielonymi igiełkami. Przyrosty krótkie, bardzo regularne, mogą rocznie dochodzić do 10 cm, raczej nie więcej. Dzięki tym cechom roślina formuje prawie idealny stożkowaty pokrój, a cała roślina przypomina świerk w mniejszej skali.

 

Powolne tempo wzrostu nie oznacza jednak małych rozmiarów docelowych – rośliny po dwóch dekadach mogą dochodzić do 1,5 – 1,8 metrów wzrostu. Świerk ten świetnie wygląda w mini klombach, utworzonych z samych karłowych iglaków, takich jak sosna górska ‘Ophir’, świerk biały ‘Daisy’s White’, sosna pospolita ‘Argentea Compacta’ czy świerk serbski ‘Peve Tijn’. Najniższe partie takiego nasadzenia mogą stanowić różnobarwne funkie, Żurawki, Hebe czy runianka. W Polsce można go sadzić bez obaw, nawet w chłodniejszych regionach, nie marznie. Do dobrego wzrostu wymaga średnich przynajmniej gleb, o umiarkowanym poziomie wilgotności oraz możliwie słonecznego stanowiska.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Helen Kordes'

Świerk pospolity 'Helen Kordes'

Picea abies   'Helen Kordes' O wielu odmianach świerka można śmiało powiedzieć, że to piękna rzadkość, ale ‘Helen Kordes’ przyciąga uwagę jak magnes. Jest to prosta forma, praktycznie miniaturowa wersja świerka pospolitego, ale nie jak to często bywa w typie compacta gdzie odmiany mają grube, typowe pędy, a jedynie ich docelowa wysokość jest bardzo niska. Tutaj wszystkie organy zostały skarlone, pędy są więc drobne, pokryte ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »