Świerk pospolity 'Gold Drift'

Świerk pospolity 'Gold Drift' Picea abies 'Gold Drift'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea abies 'Gold Drift'
Odmiana powstała spontanicznie na odmianie 'Inversa' rosnącej w Coenosium Gardens, znaleziona w 1990 r. przez Boba Finchama. Charakterystyczny dla 'Gold Drift' jest zwisający pokrój i żółta barwa młodych przyrostów, utrzymująca się do jesieni.
Odmiana ma średnie tempo wzrostu, zależnie od warunków rocznie przyrasta o 15-30 cm. Wszystkie pędy skierowane są w dół, roślina samoistnie nie wytwarza przewodnika. Aby uzyskać pionowe drzewo, konieczne jest prowadzenie przy paliku aż do uzyskania żądanej wysokości. Wówczas uzyskuje się wąskie drzewo o mocno płaczącym pokroju. Rośliny niepalikowane ścielą się po ziemi i mogą być traktowane jako rośliny okrywowe. Intensywnie żółta barwa młodych przyrostów latem nieco blednie, jednak utrzymuje się przez cały sezon, jedynie dolna część igieł staje się zielona.
Świerk pospolity 'Gold Drift' to bardzo atrakcyjna odmiana, zwracająca na siebie uwagę z powodu nieregularnego, oryginalnego pokroju oraz wyróżniającej się barwy. Polecany do ogrodów skalnych i na rabaty, ale przede wszystkim jako samotnik na niezbyt dużej, ale dobrze wyeksponowanej przestrzeni. Najładniej wybarwia się w pełnym słońcu, a jasne części nie są zbyt wrażliwe na przypalenia, dlatego należy go sadzić na stanowisku słonecznym. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne i lekko kwaśne. Dobrze zimuje.

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Gold Drift'

Świerk pospolity 'Gold Drift'

Picea abies 'Gold Drift' Odmiana powstała spontanicznie na odmianie 'Inversa' rosnącej w Coenosium Gardens, znaleziona w 1990 r. przez Boba Finchama. Charakterystyczny dla 'Gold Drift' jest zwisający pokrój i żółta barwa młodych przyrostów, utrzymująca się do jesieni. Odmiana ma średnie tempo wzrostu, zależnie od warunków rocznie przyrasta o 15-30 cm. Wszystkie pędy skierowane są w dół, roślina samoistnie nie wytwarza przewodnika. Aby ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »