Świerk pospolity 'Dans Dwarf'

Świerk pospolity 'Dans Dwarf' Picea abies 'Dans Dwarf'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-40cm

Picea abies  'Dans Dwarf'

Wyjątkowo mały, gęsty i zbity kultywar świerku pospolitego. Jego przyrost roczny to zaledwie 1 – 3 cm, dzięki czemu wyróżnia się zdecydowanie swoją kompaktową sylwetką. Formuje prawie idealną formę kulistą, której nie ma potrzeby korygowania, a taki kształt utrzymuje się przez cały czas i nie ma tendencji do wypłaszczania się lub wypiętrzania stożka wzrostu. Najpiękniej wygląda wiosną kiedy to mnóstwo świeżych, jasnozielonych przyrostów wybija z pąków, rozkrzewiając się dodatkowo. Jeśli roślina ma dobre warunki, to daje równie ładny drugi przyrost w okolicach lipca.

 

Docelowo odmiana ta może osiągać do 30 – 40 cm średnicy, przy naprawdę długiej uprawie nieco więcej. W szkółkach dominują osobniki szczepione nisko, ale zdarzają się także szczepione wyżej – te bardziej rzucają się w oczy i mają z reguły więcej zastosowań w ogrodach. Podczas uprawy tej odmiany należy pamiętać o utrzymywaniu stałego poziomu wilgotności podczas okresów suszy, konieczne dla dobrej kondycji rośliny będzie także słoneczne stanowisko.

 

Świerk ten może rosnąć w towarzystwie wielu odmian, świetnie prezentuje się na większych skalniakach czy rabatach, trzeba jednak uważać, aby nie sadzić go zbyt blisko innych roślin – nadmierny poziom wilgotności w części nadziemnej może przyczynić się do chorób grzybowych – zdarza się to jednak rzadko, przy roślinach sadzonych gęsto w zaułkach, miejscach mało przewiewnych. Pod względem mrozoodporności nadaje się do całej Polski, nie przemarza praktycznie nigdy i nie ma potrzeby osłaniania go na zimę.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-40cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Dans Dwarf'

Świerk pospolity 'Dans Dwarf'

Picea abies   'Dans Dwarf' Wyjątkowo mały, gęsty i zbity kultywar świerku pospolitego. Jego przyrost roczny to zaledwie 1 – 3 cm, dzięki czemu wyróżnia się zdecydowanie swoją kompaktową sylwetką. Formuje prawie idealną formę kulistą, której nie ma potrzeby korygowania, a taki kształt utrzymuje się przez cały czas i nie ma tendencji do wypłaszczania się lub wypiętrzania stożka wzrostu. Najpiękniej wygląda wiosną kiedy to mnóstwo ...