Świerk pospolity 'Albospica'

Świerk pospolity 'Albospica' Picea abies 'Albospica'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 60 cm

Picea abies  'Albospica'

    Jedna z odmian świerku, obecnie zaliczanych czasami do grupy ‘Aurea’, charakteryzująca się bardzo intensywnym, cytrynowym kolorem świeżych przyrostów wiosennych. Odmiana ‘Albospica’ jest słabo znana, a jej opisy w literaturze należą do rzadkości. Jednakże posiadając tę odmianę w matecznikach naszej szkółki postanowiliśmy rozmnażać ją intensywnie, aby rozpropagować konkretnie ten klon, z uwagi na jego zalety. Jako, że obecnie odmiana ‘Aurea’ jest nazwą zbiorową i określa wszystkie opisane wcześniej odmiany o złotym przyroście, nie ma wzorca dla takich roślin i w zależności jaką de facto odmianę kupujemy możemy trafić na osobniki mniej lub silniej rosnące oraz, co gorsza wybarwiające się w różnym stopniu.

      My oferujemy konkretnie odmianę ‘Albospica’, która posiada bardzo intensywne wybarwienie świeżych przyrostów, dodatkowo kontrastujące wspaniale z ciemną zielenią zeszłorocznych igieł. Rośnie podobnie jak świerk pospolity jeśli chodzi o dynamikę, może odrobinę tylko wolniej, choć zależy to także od warunków konkretnego miejsca. Przyrosty mimo iż są mocno wybarwione nie mają tendencji do przypaleń słonecznych – nigdy takiego efektu nie zaobserwowaliśmy w naszych szkółkach podczas wielu lat uprawy. Świerki te z łatwością wykształcają przewodnik i od młodości rosną bardzo dobrze, szybko aklimatyzując się w ogrodzie. Do dobrego wzrostu wymagają dużo słońca oraz gleb przynajmniej średniej żyzności, nie przesychających – w razie długotrwałych upałów należy drzewko obficie podlać. Sadząc go w ogrodzie należy wziąć pod uwagę rozmiary docelowe, może on bowiem przekroczyć docelowo 5 metrów wysokości, przyrastając rocznie około 20 – 40 cm. Stanowi ładny akcent kolorystyczny na tle zadrzewienia ze świerka pospolitego, może sam również stanowić atrakcyjne tło dla niższych roślin, sadzonych u jego stóp.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 60 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Albospica'

Świerk pospolity 'Albospica'

Picea abies   'Albospica'     Jedna z odmian świerku, obecnie zaliczanych czasami do grupy ‘Aurea’, charakteryzująca się bardzo intensywnym, cytrynowym kolorem świeżych przyrostów wiosennych. Odmiana ‘Albospica’ jest słabo znana, a jej opisy w literaturze należą do rzadkości. Jednakże posiadając tę odmianę w matecznikach naszej szkółki postanowiliśmy rozmnażać ją intensywnie, aby rozpropagować konkretnie ten klon, z uwagi na jego zalety. ...