Świerk meksykański 'Chihuahuana'

Świerk meksykański 'Chihuahuana' Picea chihuahuana

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Picea chihuahuana

 

Ten gatunek świerku, o trudnej do wymówienia nazwie, występuje naturalnie w północno-zachodnich regionach Meksyku. Rośnie tam na terenach górzystych, najczęściej na wysokościach 2300 – 3200 m n.p.m., obrasta brzegi cieków wodnych oraz doliny, gdzie poziom wilgotności jest bardzo wysoki. Drzewo rośnie dosyć szybko, formując strzelistą, stożkowatą koronę. Pędy boczne, główne konary z racji silnego wzrostu rośliny są z reguły rozmieszczone rzadko i luźno, pędy drugiego rzędu mają tendencję do opadania ku ziemi. Obecnie świerk ten jest coraz częściej sadzony jako roślina ozdobna, szczególnie w krajach o nieco łagodniejszym klimacie, w Polsce obecnie jest to gatunek poszukiwany i rzadko rozmnażany.

 

Gości głównie w kolekcjach zbieraczy, zapaleńców, którzy testują ten świerk w naszych warunkach klimatycznych. Z naszych doświadczeń wynika, iż jest on jednak na tyle odporny, że można bez większych obaw sadzić go przynajmniej w cieplejszych regionach. W ogrodach warto sadzić go jako główny element klombu, górujący wraz z jednym, ewentualnie dwoma osobnikami rosnącymi pionowo (może to być ten sam gatunek lub inny świerk lub jodła). Sprawdzi się świetnie także w luźnych nasadzeniach na obrzeżu polany, w większym ogrodzie lub parku miejskim. Przy sadzeniu warto pamiętać o warunkach, jakie są optymalne dla tego drzewa – z jednej strony jest on skrajnie odporny na wysokie temperatury, z drugiej wymaga dużej wilgotności w obrębie korzeni.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk meksykański 'Chihuahuana'

Świerk meksykański 'Chihuahuana'

Picea chihuahuana   Ten gatunek świerku, o trudnej do wymówienia nazwie, występuje naturalnie w północno-zachodnich regionach Meksyku. Rośnie tam na terenach górzystych, najczęściej na wysokościach 2300 – 3200 m n.p.m., obrasta brzegi cieków wodnych oraz doliny, gdzie poziom wilgotności jest bardzo wysoki. Drzewo rośnie dosyć szybko, formując strzelistą, stożkowatą koronę. Pędy boczne, główne konary z racji silnego wzrostu rośliny ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »