Buk zwyczajny  'Cristata'

Buk zwyczajny 'Cristata' Fagus sylvatica 'Cristata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

 Fagus sylvatica 'Cristata'

         Opis: Niezwykła odmiana buka. Najczęściej rośnie jako krzew. Swoją nazwę 'Cristata' (łac. grzebieniasta) zawdzięcza budowie liści. Liście są głęboko powycinane, często podzielone na wąskie odcinki. Zwykle bywają skupione w pęczki. Przypominają grzebień koguta. Barwa liści jest ciemnozielona, zaś jesienią pomarańczowa do czerwonej. Drzewo ma zasadniczo owalny, kolumnowy pokrój. Po 10 latach osiąga ok. 2 m wysokości (wyczytałem że w Angli ma 3, - wydaje mi się że ta roślina nie może tyle urosnąć).

    Uprawa i zastosowanie: Wymaga próchnicznej ziemi o odczynie zasadowym lub obojętnym. Najlepiej udaje się na podłożu wapiennym. Lubi miejsca słoneczne i lekko wilgotne. Jest rośliną całkowicie mrozoodporną w klimacie Polski. Roślina nadaje się jako pojedyncze drzewo ozdobne w ogrodzie, lub parku. Tym bardziej że dobrze znosi przycinanie i formowanie.

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny  'Cristata'

Buk zwyczajny 'Cristata'

  Fagus sylvatica 'Cristata'          Opis: Niezwykła odmiana buka. Najczęściej rośnie jako krzew. Swoją nazwę 'Cristata' (łac. grzebieniasta) zawdzięcza budowie liści. Liście są głęboko powycinane, często podzielone na wąskie odcinki. Zwykle bywają skupione w pęczki. Przypominają grzebień koguta. Barwa liści jest ciemnozielona, zaś jesienią pomarańczowa do czerwonej. Drzewo ma zasadniczo owalny, kolumnowy pokrój. Po 10 latach osiąga ...