Świerk kłujący 'Jan Byczkowski'

Świerk kłujący 'Jan Byczkowski' Picea pungens 'Jan Byczkowski'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 20 cm

Picea pungens 'Jan Byczkowski'

Jest to ciekawa odmiana świerka kłującego wyhodowana w Polsce w szkółce J.Z.B. Byczkowskich w Kostrzyniu i wprowadzona do handlu w 2000 roku. Ogólnie jest to drzewko raczej niewysokie po 10 latach osiąga około 2 m wysokości i do 1,2m szerokości. Posiada szeroko stożkowaty pokrój o regularnej budowie i bardzo gęsto rozmieszczonych pędach. Z kolei pędy są bardzo gęsto obsypane nastroszonymi igłami o długości nawet do 3cm. Cechą wyróżniającą tę odmianę jest żółty kolor młodych przyrostów, który utrzymuję nawet przez 6 tygodni po czym przybierają one naturalny szaro srebrzysty odcień, którym odznaczają się starsze części rośliny. W młodości odmiana ta wymaga palikowania w celu wytworzenia ładnego, regularnego pokroju, dość szybko jednak tworzy przewodnik w porównaniu do niektórych innych gatunków. Odmiana ta jest łatwa w uprawie, może rosnąć na przeciętnej glebie ogrodowej o lekko kwaśnym pH. Jest odporna zarówno na mróz jak i suszę. Preferuje stanowiska słoneczne, gdyż wówczas dłużej utrzymuje się żółte zabarwienie przyrostów, które w dużej mierze zależy właśnie od warunków pogodowych. Jest to odmiana pasująca idealnie do wszystkich ogrodów, ze względu na powolny wzrost i atrakcyjne zabarwienie igieł. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 20 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Jan Byczkowski'

Świerk kłujący 'Jan Byczkowski'

Picea pungens 'Jan Byczkowski' Jest to ciekawa odmiana świerka kłującego wyhodowana w Polsce w szkółce J.Z.B. Byczkowskich w Kostrzyniu i wprowadzona do handlu w 2000 roku. Ogólnie jest to drzewko raczej niewysokie po 10 latach osiąga około 2 m wysokości i do 1,2m szerokości. Posiada szeroko stożkowaty pokrój o regularnej budowie i bardzo gęsto rozmieszczonych pędach. Z kolei pędy są bardzo gęsto obsypane nastroszonymi igłami o ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »