Świerk kłujący (Świerk srebrny)

Świerk kłujący (Świerk srebrny) Picea pungens 'Glauca'

9,00 zł

  • Pojemnik P13
  • Model Wys. 50-70cm

Picea pungens  'Glauca'

     Drzewo rosnące do 30 metrów w kraju, zwykle raczej niższe. Korona regularna, gałęzie sztywne osadzone na pniu, szeroko rozwarte tworzą wyraźne piętra, oddalone od siebie w prawie równych odległościach. Naturalnie występuje na zachodzie Ameryki Północnej .Rozpowszechniony całej Europy aż po Ural –znosi surowy klimat i suche kontynentalne powietrze .Najbardziej cenione odmiany posiadają wybarwienie błękitne ,srebrne. Rozmnażane są przez szczepienia .Natomiast rozmnażane z siewu powtarzają cechy srebrzystości w różnym procencie w zależności od pochodzenia nasion .Znane są specjalne plantacje dające materiał genetyczny o określonych cechach .
        Przydatność: drzewo to często sadzi się w parkach ,ogrodach przydomowych dobrze znosi warunki suszy , terenów miejskich / z ich zanieczyszczeniem środowiska/ .

  • Pojemnik P13
  • Model Wys. 50-70cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący (Świerk srebrny)

Świerk kłujący (Świerk srebrny)

Picea pungens   'Glauca'      Drzewo rosnące do 30 metrów w kraju, zwykle raczej niższe. Korona regularna, gałęzie sztywne osadzone na pniu, szeroko rozwarte tworzą wyraźne piętra, oddalone od siebie w prawie równych odległościach. Naturalnie występuje na zachodzie Ameryki Północnej .Rozpowszechniony całej Europy aż po Ural –znosi surowy klimat i suche kontynentalne powietrze .Najbardziej cenione odmiany posiadają wybarwienie błękitne ...