Świerk kłujący 'Vuyk'

Świerk kłujący 'Vuyk' Picea pungens 'Vuyk'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 45 cm

Picea pungens 'Vuyk'
Średnio silnie rosnący świerk, dorastający po 10 latach do ok. 2,5 m wysokości, maksymalnie osiągający 15 m. Pokrój stożkowy, nieregularny, początkowo luźny, z wiekiem drzewo zagęszcza się. Igły intensywnie srebrnoniebieskie, ładnie wybarwione przez cały rok.
Odmiana polecana przede wszystkim jako samotnik, ale z powodzeniem może być także sadzona w grupach lub luźnych szpalerach. Polecana do parków, większych ogrodów i zieleni osiedlowej. Wymaga stanowiska słonecznego. Preferuje gleby żyzne, wilgotne, przepuszczalne, lekko kwaśne, ale dobrze rośnie także na słabszym podłożu.
Odmiana powstała w 1912 r. w holenderskiej szkółce Vuyk en Zoon.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 45 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Vuyk'

Świerk kłujący 'Vuyk'

Picea pungens 'Vuyk' Średnio silnie rosnący świerk, dorastający po 10 latach do ok. 2,5 m wysokości, maksymalnie osiągający 15 m. Pokrój stożkowy, nieregularny, początkowo luźny, z wiekiem drzewo zagęszcza się. Igły intensywnie srebrnoniebieskie, ładnie wybarwione przez cały rok. Odmiana polecana przede wszystkim jako samotnik, ale z powodzeniem może być także sadzona w grupach lub luźnych szpalerach. Polecana do parków, większych ogrodów i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »