Świerk kłujący 'Pendula Poznań'

Świerk kłujący 'Pendula Poznań' Picea pungens 'Pendula Poznań'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Picea pungens   'Pendula Poznań'

Rzadka, ale ciekawa odmiana świerku kłującego, który zdobi ogród głównie swoim nietuzinkowym pokrojem. Jest to odmiana mało znana, o polskim pochodzeniu, zyskująca już większą popularność, ale stale dominująca jednak w ogrodach kolekcjonerów. Rośnie umiarkowanie silnie, roczne przyrosty oscylują w granicach 20 – 30 cm, a główny atut tego świerka to, jak wskazuje nazwa pokrój zwisłopędowy. Przewodnik nie wymaga zasadniczo podpory, a roślina z wyprowadzonym przewodnikiem rośnie już samodzielnie pionowo. Boczne pędy w młodości łukowato przewisają, a wraz z rozbudową pędów bocznych, zaczynają zwisać prawie pionowo wzdłuż pnia.

 

Co prawda kolor igieł tej odmiany nie jest silnie niebieski, jak w przypadku wielu kultywarów, tylko zielony z sinawym nalotem. Najlepiej nadaje się do kompozycji pokrojowych, rosnąc w miejscach wysuniętych, widocznych. W uprawie bardzo łatwy, nie wymaga specjalnie żyznych gleb, a jako świerk kłujący jest nieporównywalnie bardziej odporny na susze niż większość świerków. Do wykształcenia równomiernej sylwetki wymaga stanowisk słonecznych, w cieniu bywa rachityczny, może też chorować. Dla dobrej i szybkiej aklimatyzacji warto podsypywać go delikatnie nawozem przez pierwsze sezony, później nawożenie będzie konieczne jedynie interwencyjnie. W pełni mrozoodporny, można go uprawiać nawet w najchłodniejszych regionach kraju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Pendula Poznań'

Świerk kłujący 'Pendula Poznań'

Picea pungens   'Pendula Poznań' Rzadka, ale ciekawa odmiana świerku kłującego, który zdobi ogród głównie swoim nietuzinkowym pokrojem. Jest to odmiana mało znana, o polskim pochodzeniu, zyskująca już większą popularność, ale stale dominująca jednak w ogrodach kolekcjonerów. Rośnie umiarkowanie silnie, roczne przyrosty oscylują w granicach 20 – 30 cm, a główny atut tego świerka to, jak wskazuje nazwa pokrój zwisłopędowy. Przewodnik nie ...