Świerk kłujący 'Maigold'

Świerk kłujący 'Maigold' Picea pungens 'Maigold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Picea pungens 'Maigold'

Jest to jedna z ciekawszych i bardziej atrakcyjnych odmian świerka kłującego. Cechuje się dość niewielkimi wymiarami i średnio silnym przyrostem, zazwyczaj w ciągu 10 lat dorasta do 3m wysokości. Odmiana ta charakteryzuje się stożkowatym, lecz nieregularnym pokrojem, szerokim u podstawy, jednak jej najbardziej cenioną cechą są wiosenne przyrosty, które wyróżniają się przepiękną złocistożółtą barwą. Starsze części pędów są sztywne i pokryte zielonymi, matowymi igłami o delikatnym woskowym nalocie. Dzięki wyżej wymienionym cechom, a przede wszystkim dzięki swym wymiarom, świerk ten najlepiej prezentuje się sadzony pojedynczo na wypielęgnowanych, niewysokich trawnikach, ale może być też sadzony w grupach, np. wzdłuż ogrodzeń. Jest bardzo tolerancyjny i mało wymagający w uprawie. Lubi stanowiska nasłonecznione i ciepłe. Może rosnąć praktycznie na każdym rodzaju gleby, i nie wymaga zbyt dużej wilgotności. Jego mrozoodporność jest wystarczająca aby mógł być z powodzeniem sadzonych polskich ogrodach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Maigold'

Świerk kłujący 'Maigold'

Picea pungens  'Maigold' Jest to jedna z ciekawszych i bardziej atrakcyjnych odmian świerka kłującego. Cechuje się dość niewielkimi wymiarami i średnio silnym przyrostem, zazwyczaj w ciągu 10 lat dorasta do 3m wysokości. Odmiana ta charakteryzuje się stożkowatym, lecz nieregularnym pokrojem, szerokim u podstawy, jednak jej najbardziej cenioną cechą są wiosenne przyrosty, które wyróżniają się przepiękną złocistożółtą barwą. Starsze ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »