Świerk kłujący 'Iseli Foxtail'

Świerk kłujący 'Iseli Foxtail' Picea pungens 'Iseli Foxtail'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 50 cm

Picea pungens  'Iseli Foxtail'

      Odmiana o wąsko stożkowym pokroju. Gałęzie wzniesione w górę. Igły szaro niebieskie, rozpiętość długości igieł na jednej gałązce jest bardzo charakterystycznym i zarazem efektownym elementem tej odmiany. Wzrost stosunkowo szybki, średnioroczny przyrost waha się w granicach 30-40 cm, 10-12-letnie egzemplarze niejednokrotnie osiągają wysokość 4 m. Szyszki zwisające, jasnobrązowe, długości 6-10 cm, z drobnymi, miękkimi łuskami. Roślina o małych wymaganiach glebowych, odporna na niskie temperatury i suszę. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych, ogrodowych glebach, najlepiej na żyznych, wilgotnych, przepuszczalnych, kwaśnych lub lekko kwaśnych. Do sadzenia w miejscach słonecznych. Polecana do większych ogrodów. Wprowadzona do handlu w 1965r w USA.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Iseli Foxtail'

Świerk kłujący 'Iseli Foxtail'

Picea pungens   'Iseli Foxtail'       Odmiana o wąsko stożkowym pokroju. Gałęzie wzniesione w górę. Igły szaro niebieskie, rozpiętość długości igieł na jednej gałązce jest bardzo charakterystycznym i zarazem efektownym elementem tej odmiany. Wzrost stosunkowo szybki, średnioroczny przyrost waha się w granicach 30-40 cm, 10-12-letnie egzemplarze niejednokrotnie osiągają wysokość 4 m. Szyszki zwisające, jasnobrązowe, długości 6-10 cm, z ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »