Świerk kłujący 'Glauca Pendula'

Świerk kłujący 'Glauca Pendula' Picea pungens 'Glauca Pendula'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-45cm

Picea pungens 'Glauca Pendula'

Odmiana ‘Glauca Pendula’ charakteryzuje się igłami koloru mocno srebrzystego oraz pokrojem zwisającym. Osobniki pomiędzy sobą mogą znacząco się różnić, ponieważ nie jest to odmiana określająca jeden konkretny genotyp tego gatunku, określa ona grupę odmian, pochodzących od różnych genetycznie osobników, które jednak posiadają szereg cech wspólnych, głównie chodzi tu o płaczący charakter wzrostu oraz dobrze wybarwione igły. Sytuacja ta jest podobna do świerka kłującego ‘Virgata’, gdzie nie mówimy również o konkretnej odmianie ale o grupie niezależnie powstałych odmian. Świerk ten rośnie raczej wolno, jego pędy opadają ku ziemi, choć niektóre selekty wykształcają same przewodnik, którego nie trzeba podwiązywać a w kierunku ziemi zwisają jedynie pędy drugorzędowe. Pozostałe mogą być podwiązywane do palika, w ten sposób uzyskać można naprawdę fantazyjne kształty przyszłego drzewa, których sylwetka może budzić różne skojarzenia. Osiąga rozmiary do 2 – 3 lub nieco więcej metrów, zależnie od sposobu prowadzenia. Podobnie jest z szerokością, która zależy głównie od tego czy będziemy pędy główne podwiązywać czy pozwolimy im zwisać swobodnie przez co roślina rozszerzy się na boki. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jest także całkowicie mrozoodporny i może być sadzony bez obaw na terenie całego kraju. Z pewnością jest to odmiana bardzo ciekawa, zasługująca na miejsce w ogrodach, zdominowanych przez typowe i przewidywalne rośliny.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-45cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Glauca Pendula'

Świerk kłujący 'Glauca Pendula'

Picea pungens  'Glauca Pendula' Odmiana ‘Glauca Pendula’ charakteryzuje się igłami koloru mocno srebrzystego oraz pokrojem zwisającym. Osobniki pomiędzy sobą mogą znacząco się różnić, ponieważ nie jest to odmiana określająca jeden konkretny genotyp tego gatunku, określa ona grupę odmian, pochodzących od różnych genetycznie osobników, które jednak posiadają szereg cech wspólnych, głównie chodzi tu o płaczący charakter wzrostu oraz ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »