Świerk kłujący 'Barabit's Compact'

Świerk kłujący 'Barabit's Compact' Picea pungens 'Barabit's Compact'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Picea pungens 'Barabit's Compact'

Jest to jedna z kilku odmian świerku kłującego, zwanego potocznie srebrnym, która charakteryzuje się bardzo silnym, jasnoniebieskim wybarwieniem igieł. Dodatkowo jest to odmiana kompaktowa, która maksymalnie osiąga 3 – 4 metrów, a dzięki temu że jej przyrosty są krótkie, cała korona jest mocno zwarta. Daje to wspaniały efekt, ponieważ niebieski stożek tworzony przez tę roślinę rzuca się w oczy, a kolor jest uwydatniony dzięki zbitej koronie. Świetna i mało ekspansywna odmiana do mniejszych ogrodów, można ją sadzić blisko budynków, w miejscach reprezentacyjnych, w tym w klombach po frontowej stronie domu.

 

Łączyć można ten świerk z wieloma odmianami iglastymi, ale najlepiej aby w aranżacji ta odmiana była najwyższym elementem, pozostałe odmiany należy tak dobrać aby budowały niższe piętra. Do dobrego wzrostu nie wymaga specjalnych warunków, ale najlepiej aby gleba nie przesychała zbytnio. Stanowisko słoneczne wpłynie dodatnio na wybarwienie rośliny, podobnie jak okresowe nawożenie, nawet na dobrych i żyznych glebach warto przynajmniej raz w roku, wiosną zasilić ten świerk – nie zajmuje to wiele czasu, a pożytki będziemy podziwiać przez cały rok. W uprawie jest to odmiana niezwykle prosta, nie marznie, nie choruje, nie ulega poparzeniom słonecznym – trudno wręcz znaleźć jakieś problemy w uprawie tej odmiany. Polecamy zdecydowanie do każdego typu ogrodu!

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Barabit's Compact'

Świerk kłujący 'Barabit's Compact'

Picea pungens 'Barabit's Compact' Jest to jedna z kilku odmian świerku kłującego, zwanego potocznie srebrnym, która charakteryzuje się bardzo silnym, jasnoniebieskim wybarwieniem igieł. Dodatkowo jest to odmiana kompaktowa, która maksymalnie osiąga 3 – 4 metrów, a dzięki temu że jej przyrosty są krótkie, cała korona jest mocno zwarta. Daje to wspaniały efekt, ponieważ niebieski stożek tworzony przez tę roślinę rzuca się w oczy, a kolor ...