Świerk kłujący 'Baby Blue Eyes'

Świerk kłujący 'Baby Blue Eyes' Picea pungens 'Baby Blue Eyes'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea pungens 'Baby Blue Eyes'
Znana też jako 'Baby Blueeyes' odmiana odkryta w 1972 r. przez Verla L. Holdena, wprowadzona na rynek przez Holden Nurseries z Silverton (Oregon, USA). Opatentowana w połowie lat 80. XX w.
Rośnie powoli, po 10 latach zwykle osiąga ok. 1,8-2 m wysokości i 1 m szerokości i tworzy bardzo zwarte, gęste, symetryczne drzewko. Wyrastające bardzo gęsto z pędów grube, kłujące igły mają intensywnie srebrnoniebieską barwę, która nie zmienia się przez cały rok.
Niezwykle atrakcyjna odmiana o regularnym, "choinkowym" kształcie, przepięknie prezentująca się zarówno jako wyeksponowany soliter, jak i w grupie. Dla zachowania spójnego pokroju i ładnego wybarwienia wymaga słonecznego stanowiska. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym lub kwaśnym, ale toleruje także słabsze podłoże. Nie jest wrażliwy na mrozy, dobrze zimuje w całej Polsce.

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Baby Blue Eyes'

Świerk kłujący 'Baby Blue Eyes'

Picea pungens 'Baby Blue Eyes' Znana też jako 'Baby Blueeyes' odmiana odkryta w 1972 r. przez Verla L. Holdena, wprowadzona na rynek przez Holden Nurseries z Silverton (Oregon, USA). Opatentowana w połowie lat 80. XX w. Rośnie powoli, po 10 latach zwykle osiąga ok. 1,8-2 m wysokości i 1 m szerokości i tworzy bardzo zwarte, gęste, symetryczne drzewko. Wyrastające bardzo gęsto z pędów grube, kłujące igły mają intensywnie srebrnoniebieską ...