Świerk kaukaski 'Skylands'

Świerk kaukaski 'Skylands' Picea orientalis 'Skylands'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Picea orientalis  'Skylands'

Jest to jedna z najlepiej wybarwionych odmian świerka kaukaskiego znaleziona w 1950 roku w USA. Cechuje się bardzo zadowalającym tempem wzrostu, przyrosty roczne sięgają nawet 30 cm, w rezultacie czego rośliny 10 letnie mogą osiągać nawet 3 m wysokości i ponad 1 m szerokości. Odmiana wyróżnia się ponadto ładnym wąsko stożkowym, regularnym pokrojem. Natomiast jej największą ozdobą są bardzo krótkie, zaokrąglone na końcach igły o przepięknym żółtozielonym zabarwieniu w ciągu całego roku, dodatkowo młode wiosenne przyrosty mają jeszcze jaskrawsze złotożółte zabarwienie, w szczególności na końcach igieł. Ponadto kolor igieł staje się znaczniej intensywniejszy po nastaniu pierwszych jesiennych przymrozków.

 

‘Skylands’ to odmiana, która rozjaśni każde miejsce w ogrodzie, szczególnie wyraziście prezentuje się posadzona na tle z zielono zabarwionych roślin. Dla wzmocnienia tego efektu warto też sadzić ją w miejscach dobrze wyeksponowanych, najlepiej w średnich lub większych ogrodach. Może rosnąć również w parkach. Jest to odmiana stosunkowo mrozoodporna, ale najlepiej znaleźć dla niej miejsce ciepłe i dobrze osłonięte od zimowych wiatrów. Nie jest wybredna w stosunku do gleby, najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych, o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska półcieniste lub słoneczne, jednak trzeba pamiętać, że w mocnym słońcu jej igły latem mogą ulegać przypaleniu, natomiast na stanowiskach zbyt zacienionych może się z kolei słabo wybarwiać.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Skylands'

Świerk kaukaski 'Skylands'

Picea orientalis   'Skylands' Jest to jedna z najlepiej wybarwionych odmian świerka kaukaskiego znaleziona w 1950 roku w USA. Cechuje się bardzo zadowalającym tempem wzrostu, przyrosty roczne sięgają nawet 30 cm, w rezultacie czego rośliny 10 letnie mogą osiągać nawet 3 m wysokości i ponad 1 m szerokości. Odmiana wyróżnia się ponadto ładnym wąsko stożkowym, regularnym pokrojem. Natomiast jej największą ozdobą są bardzo krótkie, ...