Świerk kaukaski 'Mount Vernon'

Świerk kaukaski 'Mount Vernon' Picea orientalis 'Mount Vernon'

28,00 zł

  • Pojemnik C2,C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Picea orientalis 'Mount Vernon'
Czarcia miotła, znaleziona w 1978 r. w Mount Vernon (Waszyngton, USA), wprowadzona na rynek przez Wells Nursery. Czasem spotykana także pod nazwą 'Minima Wells'. Początkowo rośnie w formie niskiego, poziomego krzewu o rozłożystym, gniazdowym pokroju, rocznie przyrastając jedynie o 2-3 cm na wysokość; po kilku-kilkunastu latach może się wypiętrzać i tworzyć gęste, zwarte, szerokie drzewko o pokroju stożkowym, o nieco szybszym tempie wzrostu. Igły krótkie, ciemnozielone.
Charakteryzująca się dobrą mrozoodpornością odmiana świerka kaukaskiego, wymagająca słonecznego stanowiska i umiarkowanie żyznej, niezbyt suchej, przepuszczalnej gleby. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, na rabaty i do kompozycji karłowych krzewów iglastych.

  • Pojemnik C2,C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Mount Vernon'

Świerk kaukaski 'Mount Vernon'

Picea orientalis 'Mount Vernon' Czarcia miotła, znaleziona w 1978 r. w Mount Vernon (Waszyngton, USA), wprowadzona na rynek przez Wells Nursery. Czasem spotykana także pod nazwą 'Minima Wells'. Początkowo rośnie w formie niskiego, poziomego krzewu o rozłożystym, gniazdowym pokroju, rocznie przyrastając jedynie o 2-3 cm na wysokość; po kilku-kilkunastu latach może się wypiętrzać i tworzyć gęste, zwarte, szerokie drzewko o pokroju stożkowym, ...