Świerk kaukaski 'Juwel'

Świerk kaukaski 'Juwel' Picea orientalis 'Juwel'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-60cm

Picea orientalis 'Juwel'

Bardzo oryginalna, gniazdkowata forma świerku kaukaskiego! Wyróżnia się silnie karłowymi przyrostami, dochodzącymi do zaledwie 2 – 3 cm w ciągu roku. Dzięki temu tworzy silnie zagęszczone sylwetki, co uwydatnia dodatkowo kolor i forma igieł tego świerka. Są one bardzo, małe, drobne, najczęściej prawie płasko leżące na pędach, jedynie na świeżych przyrostach odstają silniej od gałązek, koloru ciemnozielonego. W szkółkach spotyka się drzewka szczepione nisko oraz na wyższych podkładkach – można więc wybrać odpowiednią formę dla swojego ogrodu. Formuje w młodości idealne kule, ale już po 3 – 5 sezonach jego kształt staje się lekko nieregularny, co jest typowe.

 

Do dobrego wzrostu potrzebuje średnio żyznej gleby, która jest stale umiarkowanie wilgotna i najlepiej aby nie przesychała na dłuższe okresy – w okresie upałów dobrze jest roślinę dodatkowo podlać, szczególnie w młodości. Stanowiska słoneczne lub lekko zacienione sprzyjają wigorowi rośliny, która w miejscach zbyt cienistych może rosnąć słabo i w efekcie tego również chorować. Dobrze aby świerk ten rósł w miejscach lekko przewiewnych, nie był osłonięty silnie innymi odmianami, ponieważ umożliwi to obniżenie wilgotności powietrza w gęstej koronie tego świerka – zapobiegać będzie to rozwojowi grzybów oraz innych patogenów, lubiących na ogół wilgoć. Dobrze wygląda w towarzystwie karłowych oraz półkarłowych odmian iglastych, tworząc nierzadko ciekawe aranżacje na małych powierzchniach przydomowych ogrodów. W pełni mrozoodporny, choć młode sadzonki w przypadku naprawdę mroźnych zim dobrze jest przynajmniej osłonić od wiatru.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-60cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Juwel'

Świerk kaukaski 'Juwel'

Picea orientalis ' Juwel ' Bardzo oryginalna, gniazdkowata forma świerku kaukaskiego! Wyróżnia się silnie karłowymi przyrostami, dochodzącymi do zaledwie 2 – 3 cm w ciągu roku. Dzięki temu tworzy silnie zagęszczone sylwetki, co uwydatnia dodatkowo kolor i forma igieł tego świerka. Są one bardzo, małe, drobne, najczęściej prawie płasko leżące na pędach, jedynie na świeżych przyrostach odstają silniej od gałązek, koloru ...