Świerk Engelmanna 'Thomschke'

Świerk Engelmanna 'Thomschke' Picea engelmannii ' Thomschke'

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Picea engelmannii 'Thomschke'
Czarcia miotła o nieregularnym, asymetrycznym pokroju i rozłożystym typie wzrostu. Słabo rośnie w górę, natomiast dość znacznie rozrasta się na boki, tworząc po 10 latach nieregularną formę dochodzącą do 30 cm wysokości i 80 cm szerokości. Igły szaroniebieskie, krótkie, nastroszone.
Nieforemny kształt 'Thomschke' bardzo dobrze prezentuje się zarówno w ogrodach skalnych, jak i na rabatach. Ładnie komponuje się z wąskimi, strzelistymi odmianami kolumnowymi, zwłaszcza o intensywnie zielonej barwie. Preferuje słoneczne stanowisko lub półcieniste oraz gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, świeże, przepuszczalne. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Świerk Engelmanna 'Thomschke'

Świerk Engelmanna 'Thomschke'

Picea engelmannii 'Thomschke' Czarcia miotła o nieregularnym, asymetrycznym pokroju i rozłożystym typie wzrostu. Słabo rośnie w górę, natomiast dość znacznie rozrasta się na boki, tworząc po 10 latach nieregularną formę dochodzącą do 30 cm wysokości i 80 cm szerokości. Igły szaroniebieskie, krótkie, nastroszone. Nieforemny kształt 'Thomschke' bardzo dobrze prezentuje się zarówno w ogrodach skalnych, jak i na rabatach. Ładnie komponuje ...