Świerk Engelmanna 'Pocahontas'

Świerk Engelmanna 'Pocahontas' Picea engelmannii 'Pocahontas'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.15-25cm

Picea engelmannii 'Pocahontas'
Czarcia miotła o zwartym, kulistym, regularnym pokroju i bardzo wolnym tempie wzrostu - rocznie przyrasta jedynie o ok. 2 cm. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 20 cm średnicy. Igły krótkie, szaroniebieskie, kłujące.
Bardzo ciekawa odmiana, doskonale nadająca się do małych ogrodów skalnych, ładnie prezentuje się także w kompozycjach miniaturowych krzewów iglastych. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej, preferuje lekko kwaśny odczyn podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego. Jest w pełni mrozoodporna.


  • Pojemnik P1
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Świerk Engelmanna 'Pocahontas'

Świerk Engelmanna 'Pocahontas'

Picea engelmannii 'Pocahontas' Czarcia miotła o zwartym, kulistym, regularnym pokroju i bardzo wolnym tempie wzrostu - rocznie przyrasta jedynie o ok. 2 cm. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 20 cm średnicy. Igły krótkie, szaroniebieskie, kłujące. Bardzo ciekawa odmiana, doskonale nadająca się do małych ogrodów skalnych, ładnie prezentuje się także w kompozycjach miniaturowych krzewów iglastych. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »