Świerk Engelmanna 'Jasper'

Świerk Engelmanna 'Jasper' Picea engelmannii 'Jasper'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea engelmannii 'Jasper'
Karłowa, kulista odmiana świerka Engelmanna o rocznych przyrostach rzędu 5-10 cm, po 10 latach tworzy mniej lub bardziej regularną, gęstą kulę o średnicy ok. 1 m. Pędy krótkie, ale mocno rozgałęzione, pokryte srebrnozielonymi, nastroszonymi igłami. Barwa igieł ładnie kontrastuje z pomarańczowobrązowym kolorem pędów i pąków.
Odmiana polecana na rabaty, do ogrodów skalnych i wrzosowych. Ze względu na kulisty kształt i intensywnie niebieskie zabarwienie igieł, doskonale nadaje się do kompozycji barwnych i pokrojowych. W pełni mrozoodporna, preferuje stanowisko słoneczne i gleby świeże, żyzne, przepuszczalne, lekko kwaśne.

Napisz swoją recenzję

Świerk Engelmanna 'Jasper'

Świerk Engelmanna 'Jasper'

Picea engelmannii 'Jasper' Karłowa, kulista odmiana świerka Engelmanna o rocznych przyrostach rzędu 5-10 cm, po 10 latach tworzy mniej lub bardziej regularną, gęstą kulę o średnicy ok. 1 m. Pędy krótkie, ale mocno rozgałęzione, pokryte srebrnozielonymi, nastroszonymi igłami. Barwa igieł ładnie kontrastuje z pomarańczowobrązowym kolorem pędów i pąków. Odmiana polecana na rabaty, do ogrodów skalnych i wrzosowych. Ze względu na kulisty ...