Świerk biały 'Spring Surprise'

Świerk biały 'Spring Surprise' Picea glauca 'Spring Surprise'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea glauca 'Spring Surprise'

Bardzo karłowa odmiana świerka białego, która w ciągu roku przyrasta około 1 cm. Rozmnażana przez ogrodników na wyższych podkładkach. Dzięki czemu otrzymujemy formę kulistą świeka na tzw. nóżce.  Odmiana o gęstym kulisty pokroju. Igły są krótkie dochodzące do 1 cm długości.  Wiosenne przyrosty są koloru żółtego, letnie natomiast jasnozielonego. Dekoracyjne są również mięsiste brązowe nieotwarte pąki, znajdujące się na końcach pędów szczytowych i bocznych.

Wymagania: Preferuje miejsca słoneczne i półcienste, gleby lekko kwaśne i przeciętnie wilgotne.

Zastosowanie: Nadaje się do nasadzeń w małych ogrodach, kompozycjach skalnych, wrzosowych, ogrodach orientalnych, nasadzeniach pojemnikowych na tarasy i balkony.

Napisz swoją recenzję

Świerk biały 'Spring Surprise'

Świerk biały 'Spring Surprise'

Picea glauca 'Spring Surprise' Bardzo karłowa odmiana świerka białego, która w ciągu roku przyrasta około 1 cm. Rozmnażana przez ogrodników na wyższych podkładkach. Dzięki czemu otrzymujemy formę kulistą świeka na tzw. nóżce.  Odmiana o gęstym kulisty pokroju. Igły są krótkie dochodzące do 1 cm długości.  Wiosenne przyrosty są koloru żółtego, letnie natomiast jasnozielonego. Dekoracyjne są również mięsiste brązowe nieotwarte pąki, ...