Świerk biały 'Conica'

Świerk biały 'Conica' Picea glauca 'Conica'

12,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Picea glauca 'Conica'

    Znaleziony w Kanadzie w 1904 r., w Polsce od 1938 r. Bardzo popularna ,wolno rosnąca odmiana karłowa - ale stare egzemplarze dorastają do 4 m wysokości. Tworzy bardzo gęste, idealne wąsko stożkowate korony. Pędy bardzo cienkie, giętkie, roczny przyrost do 4 cm. Igły jasno - zielone, delikatne, długości do 1,5 cm, ułożone promieniście wokół pędów. Rozmnażanie z sadzonek ,pędów –wegetatywne. Bardzo często atakowana jest przez przędziorki, wymaga więc ochrony ,dużej pielęgnacji w przeciwnym razie potrafi przestać rosnąć i prawie w całości ma igły zbrązowiale , opadające i uszkodzone przez szkodniki. Doskonała odmiana w zestawieniach pokrojowych, tworzy wspaniały efekt sadzona w grupach lub jako samotnie rosnące w ogrodzie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Świerk biały 'Conica'

Świerk biały 'Conica'

Picea glauca 'Conica'     Znaleziony w Kanadzie w 1904 r., w Polsce od 1938 r. Bardzo popularna ,wolno rosnąca odmiana karłowa - ale stare egzemplarze dorastają do 4 m wysokości. Tworzy bardzo gęste, idealne wąsko stożkowate korony. Pędy bardzo cienkie, giętkie, roczny przyrost do 4 cm. Igły jasno - zielone, delikatne, długości do 1,5 cm, ułożone promieniście wokół pędów. Rozmnażanie z sadzonek ,pędów –wegetatywne. Bardzo często ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »