Budleja Dawida  'Peacock'

Budleja Dawida 'Peacock' Buddleia davidii 'Peacock'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

 Buddleia davidii  'Peacock'

    Odmiana wyselekcjonowana i wprowadzona do handlu z Anglii w 1988r. Krzew wyrastający do 3 m wys. Ozdobą są fioletowo różowe pachnące, drobne, zebrane w kłosowate wiechy do 25 cm długości kwiaty oblatywane przez motyle - dlatego też jest nazywana "motylim drzewem". Kwitnie od lipca do października .Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Pokrój krzaczasty. Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne, gleby żyzne, dostatecznie wilgotne. Na zimę należy zabezpieczyć nasadę krzewu kopczykiem z kory lub ziemi. Wiosną przyciąć. Piękne krzewy kwitnące późnym latem od samej jesieni .

Napisz swoją recenzję

Budleja Dawida  'Peacock'

Budleja Dawida 'Peacock'

 Buddleia davidii   'Peacock'     Odmiana wyselekcjonowana i wprowadzona do handlu z Anglii w 1988r. Krzew wyrastający do 3 m wys. Ozdobą są fioletowo różowe pachnące, drobne, zebrane w kłosowate wiechy do 25 cm długości kwiaty oblatywane przez motyle - dlatego też jest nazywana "motylim drzewem". Kwitnie od lipca do października .Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Pokrój krzaczasty. Lubi stanowiska ciepłe, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »