Świerk ajański 'Marianske Lazne'

Świerk ajański 'Marianske Lazne' Picea jezoensis 'Marianske Lazne'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-30cm

Picea jezoensis  'Marianske Lazne'

Bardzo atrakcyjna odmiana świerku ajańskiego dzięki trzem  kolorom, które występują na roślinie. Wiosną igły są żółte lub jasnozielone.  Poza tym pozostałe, starsze igły są zielone, błyszczące z drugiej strony srebrzyste. Igły  mają około 1 cm długości. Świerk ten bardzo wolno rośnie. Przyrost roczny sięga około 4-5 cm. Jest to odmiana o nieregularnym kształcie spłaszczone kuli.  Odmiana w sprzedaży od 1999 roku.

Wymagania: Wymagania: Lubi stanowiska słoneczne, gleby kwaśne, próchnicze. Można zastosować podsypkę próchniczą. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych. Podczas mroźnych zim dobrze zastosować lekkie okrycie.

Zastosowanie: Zastosowanie: Roślina nadaje się do małych ogrodów, gdzie nie mając zbyt dużo miejsca. Ciekawie wygląda w ogrodach skalnych, wrzosowych. Nadaje się również do kompozycji doniczkowych na balkony i tarasy.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk ajański 'Marianske Lazne'

Świerk ajański 'Marianske Lazne'

Picea jezoensis   'Marianske Lazne' Bardzo atrakcyjna odmiana świerku ajańskiego dzięki trzem  kolorom, które występują na roślinie. Wiosną igły są żółte lub jasnozielone.  Poza tym pozostałe, starsze igły są zielone, błyszczące z drugiej strony srebrzyste. Igły  mają około 1 cm długości. Świerk ten bardzo wolno rośnie. Przyrost roczny sięga około 4-5 cm. Jest to odmiana o nieregularnym kształcie spłaszczone kuli.  Odmiana w sprzedaży od ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »