Świerk ajański odm. Hondoensis

Świerk ajański odm. Hondoensis Picea jezoensis var. Hondoensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Picea jezoensis  var. Hondoensis

Odmiana świerka ajańskiego nadająca się bardziej do nasadzeń w naszym klimacie niż czysta odmiana picea jezoensis. Roślina później wchodzi w okres wegetacyjny, co zapobiega uszkodzeniom przez późnie przymrozki wiosenne.  Roślina dorasta w naszym klimacie do 20 metrów wysokości.  W rodzimych miejscach wzrost jest silniejszy, dochodzi nawet do 70 metrów.  Roślina o pokroju stożkowym. Igły długości dochodzącej do 1,5 cm.  Są koloru ciemnozielonego, błyszczącego, srebrzyste od spodu.  Roślina o dość szybkim tempie wzrostu.

Wymagania: Dobrze rośnie w miejscach słonecznych i półcienistych.  Glebach średnio wilgotnych, żyznych i piaszczysto gliniastych.

Zastosowanie: Roślina nadaje się do dużych ogrodów, sadzona w grupach lub pojedynczo, nasadzeń parkowych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Świerk ajański odm. Hondoensis

Świerk ajański odm. Hondoensis

Picea jezoensis   var. Hondoensis Odmiana świerka ajańskiego nadająca się bardziej do nasadzeń w naszym klimacie niż czysta odmiana picea jezoensis. Roślina później wchodzi w okres wegetacyjny, co zapobiega uszkodzeniom przez późnie przymrozki wiosenne.  Roślina dorasta w naszym klimacie do 20 metrów wysokości.  W rodzimych miejscach wzrost jest silniejszy, dochodzi nawet do 70 metrów.  Roślina o pokroju stożkowym. Igły długości ...