Świerk ajański 'J.D.'s Dwarf'

Świerk ajański 'J.D.'s Dwarf' Picea jezoensis 'J.D.'s Dwarf'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-50cm lub forma pienna 60 cm wys.

Picea jezoensis  'J.D.'s Dwarf'

Bardzo ciekawa odmiana świerka o karłowym wzroście. Dorastająca do około metra w ciągu 10 lat. Średni przyrost roczny to 7-12 cm rocznie. Jest to roślina o stożkowym, gęstym pokroju. Uroku dodają tej odmianie błyszczące, dwukolorowe igły. Z góry są zielone natomiast od spodu białe. Jest to czarcia miotła świerka ajańskiego.

Wymagania: Lubi stanowiska słoneczne, gleby kwaśne, próchnicze. Można zastosować podsypkę próchniczą. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych.

Zastosowanie: Roślina nadaje się do małych ogrodów, gdzie nie mając zbyt dużo miejsca. Ciekawie wygląda w ogrodach skalnych, wrzosowych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-50cm lub forma pienna 60 cm wys.

Napisz swoją recenzję

Świerk ajański 'J.D.'s Dwarf'

Świerk ajański 'J.D.'s Dwarf'

Picea jezoensis   'J.D.'s Dwarf' Bardzo ciekawa odmiana świerka o karłowym wzroście. Dorastająca do około metra w ciągu 10 lat. Średni przyrost roczny to 7-12 cm rocznie. Jest to roślina o stożkowym, gęstym pokroju. Uroku dodają tej odmianie błyszczące, dwukolorowe igły. Z góry są zielone natomiast od spodu białe. Jest to czarcia miotła świerka ajańskiego. Wymagania: Lubi stanowiska słoneczne, gleby kwaśne, próchnicze. Można zastosować ...