Świdośliwa kanadyjska

Świdośliwa kanadyjska Amelanchier lamarckii

19,00 zł

Obiżona cena!

-2,00 zł

21,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40 - 150 cm lub Forma Pienna 40 - 160 cm

Amelanchier lamarckii

        Świdośliwa kanadyjska to  krzew dorastający do około 2 -3m  m wysokości. Jest w pełni odporna na nasze zimy. Owocuje plennie co roku dając zebrane w luźne grona owoce o dość aromatycznym i słodkim smaku. Krzew ten jest w pełni odporny na warunku atmosferyczne ,a także nadaje się na przeciętne gleby ,toleruje bardzo różne siedliska. Świdośliwa  prawie nie jest atakowana przez choroby i szkodniki. Może także rosnąć w lekkim cieniu gdzie może jest luźniejszy ale i tam dobrze owocuje. Posadzone rośliny zaczną często już owocować w tym samym roku. Krzew jest samopylny. Średni zbiór z jednego dorosłego krzewu owoców dochodzi nawet do 10kg owalnych ciemnofioletowych jagód pokrytych silnym woskowym nalotem. Rozkwita w kwietniu, a kwiaty białe drobne  znoszą wiosenne przymrozki aż do minus 5 stopni, owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia, wtedy osiągają dojrzałość zbiorczą.

      Zastosowanie : ogrody przydomowe, nietypowe jagodniki, naturalne i cięte żywopłoty, zieleń miejska,parki i ogrody miejskie oraz plantacje owocowe.

     Cieakawostki : W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych jest rośliną owocową, wraz z odmianami tworzone są plantacje towarowe dla przetwórstwa i przemysłu spożywczego.

   Staramy sie obecnie rozmanażać wszystkie dostępne odmiany także w celu prac doświadczalnych dotyczących jakości owocowania, plenności i charakteru wzrostu.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40 - 150 cm lub Forma Pienna 40 - 160 cm
Oceń 
AB
2014-05-13

właśn ie doszły

Właśnie doszły roślinki. Piękne i dorodne. Bardzo dziękujemy. Mam nadzieję, że się przyjmą

  • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję

Świdośliwa kanadyjska

Świdośliwa kanadyjska

Amelanchier lamarckii         Świdośliwa kanadyjska to  krzew dorastający do około 2 -3m  m wysokości. Jest w pełni odporna na nasze zimy. Owocuje plennie co roku dając zebrane w luźne grona owoce o dość aromatycznym i słodkim smaku. Krzew ten jest w pełni odporny na warunku atmosferyczne ,a także nadaje się na przeciętne gleby ,toleruje bardzo różne siedliska. Świdośliwa  prawie nie jest atakowana przez choroby i szkodniki. Może także ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »