Świdośliwa  'Princess Diana'

Świdośliwa 'Princess Diana' Amelanchier 'Princess Diana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11; C1,5, C2
  • Model Wys. 35 - 80 cm

Amelanchier x grandiflora 'Princess Diana'

Niskie, wielopniowe lub jednopniowe drzewko, dość wolno rosnące, o owalnej, dość szerokiej, regularnej i symetrycznej koronie oraz pędach wzniesionych. Korowina szara, gładka, bardzo dekoracyjna. Liście wiosną czerwono-brązowe, latem ciemnozielone, spodem żółtozielone, grube, skórzaste, owalno-lancetowate, nieco podłużne i na brzegu wyraźnie i dość grubo piłkowane, długości do 7 cm i szerokości 4 cm, w jesieni wcześnie się przebarwiają na intensywny czerwony kolor (płomienna czerwień, jak u trzmieliny oskrzydlonej 'Compacta') i długo utrzymuje jesienne przebarwienie. Kwitnie wcześnie przed rozwojem liści. Kwiaty w pąkach żółtawe (cecha charakterystyczna), po rozwinięciu białe, duże, delikatnie pachnące. Owoce dekoracyjne i jadalne, słodkie, purpurowo-brązowe, kuliste, dość duże, średnicy do około 9 mm. Kwitnie i owocuje obficie. Dorasta po 25 latach do 6 m wysokości i do 4,5 m średnicy.

 

 

Uprawa i zastosowanie:

Odmiana ozdobna wyselekcjonowana w USA w stanie Wisconsin, ze względu na duże kwiaty oraz wyjątkowo piękną, żywą barwę liści w jesieni. Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu, nie ma specjalnych wymagań, rośnie dobrze na glebach przeciętnych, przepuszczalnych. Ładnie wygląda posadzona pojedynczo na dużym trawniku. Dobre drzewo dla stref oddzielających takie miejsca jak parkingi oraz na wszelkie obrzeża złożone z krzewów. Ładnie prezentuje się także, gdy posadzona nad strumieniem lub stawem. Odmiana odporna na choroby.

  • Pojemnik P11; C1,5, C2
  • Model Wys. 35 - 80 cm

Napisz swoją recenzję

Świdośliwa  'Princess Diana'

Świdośliwa 'Princess Diana'

Amelanchier x grandiflora 'Princess Diana' Niskie, wielopniowe lub jednopniowe drzewko, dość wolno rosnące, o owalnej, dość szerokiej, regularnej i symetrycznej koronie oraz pędach wzniesionych. Korowina szara, gładka, bardzo dekoracyjna. Liście wiosną czerwono-brązowe, latem ciemnozielone, spodem żółtozielone, grube, skórzaste, owalno-lancetowate, nieco podłużne i na brzegu wyraźnie i dość grubo piłkowane, długości do 7 cm i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »