Śnieguliczka biała

Śnieguliczka biała Symphoricarpos albus

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.60-120cm

Symphoricarpos albus

Niewysoki, do 1,5 m wysokości, gęsty krzew o prosto wzniesionych cienkich gałęziach. Bardzo szeroko się rozrasta, szczególnie poprzez odrosty z rozłogów, tworząc gęste zarośla, choć może być też formowana w żywopłoty, ponieważ dobrze znosi cięcie i szybko się zagęszcza. Bardzo ładnie prezentuje się również na  skarpach i jako pojedynczy krzew ozdobny w niedużych ogrodach. Posiada nieduże, ok. 4 cm liście, o eliptycznym kształcie, zielone z delikatnym niebieskim odcieniem. Kwiaty zebrane na szczytach, również są drobne, dzwoneczkowate, różowo białe. Pozostają one na krzewie przez całe lato.

 

Owoce rozwijają się w październiku i często pozostają na krzewie przez całą zimę. Są to charakterystyczne, białe jagody, o gąbczastej strukturze. Jednak mimo atrakcyjnego wyglądu, są trujące i nie nadają się do jedzenia, dlatego trzeba szczególnie uważać jeśli w ogrodzie znajdują się dzieci. Śnieguliczka jest krzewem niewymagającym w uprawie, może rosnąć zarówno na żyznych glebach, ale też na piaszczystych, suchych i kamienistych. Podobnie może rosnąć w pełnym słońcu jak i w cieniu, np. pod osłoną drzew. Jest wytrzymała na mróz i na suszę. Wczesną wiosną trzeba pamiętać aby lekko przerzedzić krzew, wycinając najstarsze odrosty.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.60-120cm

Napisz swoją recenzję

Śnieguliczka biała

Śnieguliczka biała

Symphoricarpos albus Niewysoki, do 1,5 m wysokości, gęsty krzew o prosto wzniesionych cienkich gałęziach. Bardzo szeroko się rozrasta, szczególnie poprzez odrosty z rozłogów, tworząc gęste zarośla, choć może być też formowana w żywopłoty, ponieważ dobrze znosi cięcie i szybko się zagęszcza. Bardzo ładnie prezentuje się również na  skarpach i jako pojedynczy krzew ozdobny w niedużych ogrodach. Posiada nieduże, ok. 4 cm liście, o ...