Budleja Dawida  'Empire Blue'

Budleja Dawida 'Empire Blue' Buddleia davidii 'Empire Blue'

12,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-50cm

Buddleia davidii 'Empire Blue'

Odmiana o niebieskich, ametystowych kwiatach i szybkim wzroście. Dorasta do 2 m wysokości. Ma duże 10 – 25 cm długie, jajowatolancentowate liście, o piłkowanych brzegach. Z wierzchu są ciemnozielone, gładkie, zaś od spodu szaro owłosione. Kwitnie okazale. Kwiaty są zebrane w gęste, wyprostowane wiechy nawet do 30cm długości. Barwa kwiatów intensywna i głęboka. Kwitnie długo od lipca do października.

 

Uprawa i zastosowanie: Wymaga żyznej ziemi ogrodowej, niezadarnionej, uprawianej. Jest wrażliwa na mróz. Na szczęście łatwo regeneruje się po każdej zimie, pięknie zakwitając latem. Polecana jest do ogrodów przydomowych na rabaty. Przycinana kwitnie obwicie, dlatego należy przycinać nie tylko zmarznięte gałązki każdej wiosny.

 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-50cm

Napisz swoją recenzję

Budleja Dawida  'Empire Blue'

Budleja Dawida 'Empire Blue'

Buddleia davidii 'Empire Blue' Odmiana o niebieskich, ametystowych kwiatach i szybkim wzroście. Dorasta do 2 m wysokości. Ma duże 10 – 25 cm długie, jajowatolancentowate liście, o piłkowanych brzegach. Z wierzchu są ciemnozielone, gładkie, zaś od spodu szaro owłosione. Kwitnie okazale. Kwiaty są zebrane w gęste, wyprostowane wiechy nawet do 30cm długości. Barwa kwiatów intensywna i głęboka. Kwitnie długo od lipca do października. ...