Głogownik Dawida (Stranwesia Dawida)

Głogownik Dawida (Stranwesia Dawida) Stranvaesia davidiana

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 110-130 cm

Stranvaesia davidiana

Opis: Ciekawy egzotyczny krzew, pochodzący z Chin i Wietnamu. Ma parasolowatą koronę i rozgałęzia się prawie przy samej ziemi. Dorasta do 2 – 3 m wysokości (w naturze więcej). Jest dekoracyjny przez cały rok ,ze względu na zimozielone liście. Liście są długie, odwrotnie lancetowate, do 12 cm długości i 2 – 3 cm szerokości. Są ciemnozielone, skórzaste. Starsze przebarwiają się na intensywnie czerwono. Kwietnie w lipcu i sierpniu. Kwiaty są białe, skupione w wiechy do 7 cm duże. Owocuje we wrześniu i październiku. Owocem są pestkowce, trochę przypominające jarzębinę. Kora jest podobna do kory czereśni.

          Uprawa i zastosowanie: Głogowniki są wrażliwe na mrozy w młodości (ok. – 13 °C), ale z czasem się hartują aż do – 23°C. W młodości wymagają okrycia. Lubi gleby lekkie, przepuszczalne, próchniczne. Udaje się w miejscach słonecznych. Roślina niezwykle dekoracyjna ze względu na parasolowatą koronę i zimozielone liście. Kwiaty i owoce także posiadają walory estetyczne. Krzew polecany jest jako pojedyncze drzewo ozdobne, może także rosnąć przy południowej ścianie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 110-130 cm

Napisz swoją recenzję

Głogownik Dawida (Stranwesia Dawida)

Głogownik Dawida (Stranwesia Dawida)

Stranvaesia davidiana Opis:  Ciekawy egzotyczny krzew, pochodzący z Chin i Wietnamu. Ma parasolowatą koronę i rozgałęzia się prawie przy samej ziemi. Dorasta do 2 – 3 m wysokości (w naturze więcej). Jest dekoracyjny przez cały rok ,ze względu na zimozielone liście. Liście są długie, odwrotnie lancetowate, do 12 cm długości i 2 – 3 cm szerokości. Są ciemnozielone, skórzaste. Starsze przebarwiają się na intensywnie czerwono. Kwietnie ...