Sośnica japońska Sciadopitys verticillata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-30cm

Sciadopitys verticillata

 

Jest to bardzo ciekawa odmiana drzewa iglastego rosnąca naturalnie na wysokość do 1600 m.n.p.m. Ze względu na swój symetryczny pokrój, i ciekawie ułożone igły jest drzewem bardzo pożądanym przez ogrodników. Naturalnie rośnie w Japonii na górzystych, kamienistych stokach. Tam potrafi dorosnąć do 33 metrów wysokości. U nas nie osiąga tak dużych rozmiarów. Rośnie dość powoli. Szyszki z wyglądu podobne są kształtem do szyszek modrzewia japońskiego lecz mają ciemnobrązowy kolor i bardzo grube łuski. Igły zebrana są po kilkanaście z jednego pączka. Nadaje się do przydomowych ogrodów, kompozycji ogrodu japońskiego jako soliter.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-30cm

Napisz swoją recenzję

Sośnica japońska

Sośnica japońska

Sciadopitys verticillata   Jest to bardzo ciekawa odmiana drzewa iglastego rosnąca naturalnie na wysokość do 1600 m.n.p.m. Ze względu na swój symetryczny pokrój, i ciekawie ułożone igły jest drzewem bardzo pożądanym przez ogrodników. Naturalnie rośnie w Japonii na górzystych, kamienistych stokach. Tam potrafi dorosnąć do 33 metrów wysokości. U nas nie osiąga tak dużych rozmiarów. Rośnie dość powoli. Szyszki z wyglądu podobne są ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »