Sosna żółta  'Dixie'

Sosna żółta 'Dixie' Pinus ponderosa 'Dixie'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-20cm

Pinus ponderosa 'Dixie'

         Jest to karłowata odmiana sosny żółtej. W odróżnieniu od dzikiej formy ma bardziej gęsto ułożone gałęzie i znacznie bardziej krótkie igły (5-6 cm). Drzewko ma pokrój kulisty. Rośnie bardzo wolno, średnio 1 cal na rok (ok. 2,5 cm). Odmiana pochodzi od czarciej miotły z górskiej kolekcji roślin szpilkowych w stanie Oregon (USA). Jest odmianą mrozoodporną. Ze względu na dekoracyjny pokrój oraz małe wymagania glebowe nadaje się do każdego typu ogrodu.

      Zastosowanie : Szczególnie polecana do ogrodów skalnych, małych rabat, oraz uprawy w donicach, i na balkony. Aczkolwiek nie ma przeciwwskazań do uprawy w dużych ogrodach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-20cm

Napisz swoją recenzję

Sosna żółta  'Dixie'

Sosna żółta 'Dixie'

Pinus ponderosa 'Dixie'          Jest to karłowata odmiana sosny żółtej. W odróżnieniu od dzikiej formy ma bardziej gęsto ułożone gałęzie i znacznie bardziej krótkie igły (5-6 cm). Drzewko ma pokrój kulisty. Rośnie bardzo wolno, średnio 1 cal na rok (ok. 2,5 cm). Odmiana pochodzi od czarciej miotły z górskiej kolekcji roślin szpilkowych w stanie Oregon (USA). Jest odmianą mrozoodporną. Ze względu na dekoracyjny pokrój oraz małe ...