Sosna żółta

Sosna żółta Pinus ponderosa

12,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-80cm

Pinus ponderosa

          Drzewo o powolnym wzroście osiągające do 25m wysokości. W młodym wieku stożkowate. Pędy sztywne, krótkie. Długie, matowozielone igły skupione po 2- 3, wyróżniają ją spośród innych sosen. Wymagania glebowe i wilgotnościowe małe, najlepiej rośnie na suchych, piaszczystych i żwirowatych glebach. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.
            Zastosowanie: polecana do parków i dużych ogrodów. Dobrze wygląda posadzona w ogrodzie japońskim oraz w większych ogrodach skalnych. Doskonale prezentuje się samotnie na tle trawnika lub roślin okrywowych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-80cm
Oceń 
Jacek W
2015-01-16

Uzupełnienie

Moja sosna po 10 latach ma ponad 4 m wysokości. Szerokość u podstawy ponad 2 m. Igły długie - chyba dłuższe niż u sosny Jeffreya - ok. 20 cm. Naturalnie zrzuca część igieł na jesień. Potrafi nieźle naśmiecić. Piękne drzewo z imponującymi igłami.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję

Sosna żółta

Sosna żółta

Pinus ponderosa           Drzewo o powolnym wzroście osiągające do 25m wysokości. W młodym wieku stożkowate. Pędy sztywne, krótkie. Długie, matowozielone igły skupione po 2- 3, wyróżniają ją spośród innych sosen. Wymagania glebowe i wilgotnościowe małe, najlepiej rośnie na suchych, piaszczystych i żwirowatych glebach. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.             Zastosowanie: polecana do parków i dużych ogrodów. Dobrze ...