Sosna wydmowa  'Pendula'

Sosna wydmowa 'Pendula' Pinus contorta 'Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus contorta 'Pendula'
Rzadka, bardzo interesująca roślina o wyprostowanym przewodniku, od którego niemal wprost w dół zwisają rzadkie, boczne gałęzie. Rocznie przyrasta o ok. 20 cm, po dwóch latach tworzy dwumetrowe drzewko o szerokości ok. 1 m. Igły długie, skręcone, jasnozielone.
Polecana przede wszystkim jako samotnik, eksponujący swój nietypowy, wąski, luźny pokrój. Nadaje się zarówno do niewielkich ogrodów, jak i parków, a także do zieleni osiedlowej. Bardzo tolerancyjna w stosunku do warunków środowiska, może rosnąć na niemal każdej przepuszczalnej glebie, znosi mróz i suszę. Preferuje stanowisko słoneczne.

Napisz swoją recenzję

Sosna wydmowa  'Pendula'

Sosna wydmowa 'Pendula'

Pinus contorta 'Pendula' Rzadka, bardzo interesująca roślina o wyprostowanym przewodniku, od którego niemal wprost w dół zwisają rzadkie, boczne gałęzie. Rocznie przyrasta o ok. 20 cm, po dwóch latach tworzy dwumetrowe drzewko o szerokości ok. 1 m. Igły długie, skręcone, jasnozielone. Polecana przede wszystkim jako samotnik, eksponujący swój nietypowy, wąski, luźny pokrój. Nadaje się zarówno do niewielkich ogrodów, jak i parków, a także do ...