Sosna wydmowa  'Frisian Gold'

Sosna wydmowa 'Frisian Gold' Pinus contorta 'Frisian Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus contorta 'Frisian Gold'
Czarcia miotła znaleziona w niemieckiej szkółce zu Jeddeloh Baumschulen, o intensywnie złotożółtym zabarwieniu. Igły długości ok. 5 cm, cienkie, sprawiające wrażenie delikatnych. Wybarwienie utrzymuje się przez cały rok. Rocznie przyrasta o 8-10 cm, ale mocniej rozrasta się na boki niż w górę, dlatego po 10 latach zwykle przyjmuje nieregularny kształt spłaszczonej kuli o wysokości 60 cm i szerokości 80 cm.
Jasne igły są łatwo przypalane przez ostre, południowe słońce, dlatego najlepsze dla 'Frisian Gold' będzie stanowisko nasłonecznione rano i po południu, natomiast zacienione w godzinach 12-15. Rośliny posadzone w miejscu bardziej zacienionym nie wybarwiają się tak ładnie. Wymagania glebowe niewielkie, dobrze rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej, znosi okresy suszy, nie toleruje nadmiaru wody.

Napisz swoją recenzję

Sosna wydmowa  'Frisian Gold'

Sosna wydmowa 'Frisian Gold'

Pinus contorta 'Frisian Gold' Czarcia miotła znaleziona w niemieckiej szkółce zu Jeddeloh Baumschulen, o intensywnie złotożółtym zabarwieniu. Igły długości ok. 5 cm, cienkie, sprawiające wrażenie delikatnych. Wybarwienie utrzymuje się przez cały rok. Rocznie przyrasta o 8-10 cm, ale mocniej rozrasta się na boki niż w górę, dlatego po 10 latach zwykle przyjmuje nieregularny kształt spłaszczonej kuli o wysokości 60 cm i szerokości 80 cm. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »