Sosna wydmowa

Sosna wydmowa Pinus contorta

12,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus contorta

        Sosna o zmiennym pokroju od krzewiastego do wysmukłego, prostego drzewa (20-35 m). Ma korę cienką 5 mm i gładką lub grubszą 2,5 cm, łuskowatą – w zależności od podgatunku. W naturze rośnie od poziomu morza aż do 3450 m n.p.m. Pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej. Ma krótkie igły 3-6 cm, skupione po 2 w pęczku. Barwa igieł zależy od pochodzenia: podgatunki południowe mają srebrzystą, ciemnozieloną zaś północne jasnozieloną lub żółtozieloną. Szyszki są niewielkie 3 – 6 cm długości, o kształcie podłużnym, pokryte cienkimi, kruchymi kolcami. W Polsce najczęściej występują sosny wydmowe pochodzące z gór Ameryki.

        Uprawa i zastosowanie: Roślina pionierska, o małych wymaganiach glebowych, potrafi rosnąć na piaskach, glinach i podłożu granitowym. Wytrzymuje nawet ciężkie mrozy. Roślina rzadko spotykana w Polsce. Polecana przede wszystkim miłośnikom iglaków.Ciekawostki: Indianie używali pni sosny wydmowej jako rusztowania do namiotów „tipi”.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wydmowa

Sosna wydmowa

Pinus contorta         Sosna o zmiennym pokroju od krzewiastego do wysmukłego, prostego drzewa (20-35 m). Ma korę cienką 5 mm i gładką lub grubszą 2,5 cm, łuskowatą – w zależności od podgatunku. W naturze rośnie od poziomu morza aż do 3450 m n.p.m. Pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej. Ma krótkie igły 3-6 cm, skupione po 2 w pęczku. Barwa igieł zależy od pochodzenia: podgatunki południowe mają srebrzystą, ciemnozieloną zaś ...