Sosna wirginijska  'Wate's Golden'

Sosna wirginijska 'Wate's Golden' Pinus virginiana 'Wate's Golden'

28,00 zł

  • Pojemnik C1,5; C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Pinus virginiana 'Wate's Golden'

Bardzo ładna, choć niestety mało znana odmiana sosny wirginijskiej. Największą uciechę sprawi nam w okresie zimowym, kiedy to zmienia wybarwienie igieł na złociste, a właściwie cytrynowe. Jest to roślina o wzroście umiarkowanym, nie jest to odmiana karłowa – jej roczne przyrosty mają przeciętnie 10 – 20 cm, roślina docelowo osiąga do 3 – 4 metrów wysokości. Tworzy rozbudowaną koronę, w młodości nieco luźniejszą, zagęszczającą się z czasem.

 

Najlepsze stanowisko dla tej odmiany to pełne słońce – najlepiej się wtedy wybarwi w okresie zimowym, świetnie kontrastując ze śniegiem oraz innymi, nieco posępnymi w tym okresie roślinami. Co do uprawy nie ma wielkich wymagań, zadowoli się słabą glebą o niskim poziomie wilgotności, nie ma także problemu z poparzeniami słonecznymi w przeciwieństwie do paru odmian wybarwiających się na podobne barwy.

 

W ogrodach należy przeznaczyć dla niej odpowiednią ilość miejsca, najlepiej na stanowisku wyeksponowanym i dobrze doświetlonym – to priorytet. Świetnie współgra z roślinami głównie iglastymi, na tle których wyróżnia się kolorystycznie, dobrze wygląda więc w towarzystwie ciemnozielonych cisów o różnych formach, sosen górskich oraz pięknie rozrastających się odmian sosny Thunberga. Młode osobniki w chłodniejszych regionach warto okryć, chociaż odmiana ta zimując bez żadnego okrycia w naszej szkółce nie doznaje żadnych uszkodzeń.

  • Pojemnik C1,5; C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wirginijska  'Wate's Golden'

Sosna wirginijska 'Wate's Golden'

Pinus virginiana 'Wate's Golden' Bardzo ładna, choć niestety mało znana odmiana sosny wirginijskiej. Największą uciechę sprawi nam w okresie zimowym, kiedy to zmienia wybarwienie igieł na złociste, a właściwie cytrynowe. Jest to roślina o wzroście umiarkowanym, nie jest to odmiana karłowa – jej roczne przyrosty mają przeciętnie 10 – 20 cm, roślina docelowo osiąga do 3 – 4 metrów wysokości. Tworzy rozbudowaną koronę, w młodości nieco ...