Sosna wirginijska  'Driscoll'

Sosna wirginijska 'Driscoll' Pinus virginiana 'Driscoll'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40 cm

Pinus virginiana 'Driscoll'

Odmiana bardzo popularna w USA, gdzie ceniona jest głównie za wyjątkowo niskie wymagania oraz piękną, kompaktową sylwetkę. W Europie jest to również już dosyć popularna odmiana, choć w Polsce niestety mało znana. Wyróżnia się ona nie tylko kształtem, ale również niesamowitym wybarwieniem igieł – mają one niebywale żywy, jasnozielony kolor, który przypomina trochę barwę igieł sosny plamistokorej (Pinus bungeana). Rośnie wolno, roczne przyrosty mogą dochodzić do 10 cm, ale jako że są one skierowane na wszystkie możliwe strony, kulista w młodości sylwetka w starszym wieku staje się nieregularna, wręcz ‘rozlana’ na podłożu. Maksymalnie może dorastać około 1 metra wysokości i 1,5 metra szerokości, choć są to rozmiary jakie osiąga przy dobrych warunkach uprawy po wielu latach.

 

Spisze się w miejscach o glebie bardzo słabej, wszelkie gleby lepsze mogą jedynie spowodować bujniejszy wzrost. Wymaga stanowisk w pełnym słońcu, nie znosi zastoisk wodnych. Odmiana ta wygląda ładnie na pochyłościach terenu, także sadzona na wszelkiego rodzaju stopniach, przełomach, przy tarasach. Aby jej sylwetka była widoczna należy pamiętać aby sąsiadujące rośliny jej nie zagłuszyły, ani nie zabrały dostępu do światła. Młode osobniki należy okrywać, w chłodniejszych regionach będzie to konieczne, w cieplejszych miejscach kraju należy robić to raczej z przezorności. Rośliny rosnące kilka lat w gruncie z reguły są już w pełni mrozoodporne (na odporność zimową wpływ ma również odżywienie roślin – w naszej szkółce przy optymalnym odżywieniu roślin zimują one bez okrycia niezależnie od wieku sadzonek).

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wirginijska  'Driscoll'

Sosna wirginijska 'Driscoll'

Pinus virginiana 'Driscoll' Odmiana bardzo popularna w USA, gdzie ceniona jest głównie za wyjątkowo niskie wymagania oraz piękną, kompaktową sylwetkę. W Europie jest to również już dosyć popularna odmiana, choć w Polsce niestety mało znana. Wyróżnia się ona nie tylko kształtem, ale również niesamowitym wybarwieniem igieł – mają one niebywale żywy, jasnozielony kolor, który przypomina trochę barwę igieł sosny plamistokorej ( Pinus ...