Sosna wejmutka 'Torulosa'

Sosna wejmutka 'Torulosa' Pinus strobus 'Torulosa'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 15-60 cm

Pinus strobus  'Torulosa'

       Interesujące i wyjątkowo atrakcyjne drzewko o gęstej, szerokostożkowatej koronie, początkowo w młodości regularnej, później mniej. Tempo wzrostu dość szybkie, roczne przyrosty mieszczą się w granicach 30-50 cm. Po wielu latach osiąga rozmiary ok. 6 - 8 metrów wysokości.

       Bardzo dekoracyjne igły, które są delikatne, długie i charakterystycznie poskręcane o barwie srebrzystozielonej.

       Odmiana odporna na niskie temperatury. Sosna wejmutka 'Torulosa' nie posiada specjalnych wymagań w stosunku do gleby. Najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych glebach, suchych lub umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych, o odczynie od lekko kwaśnego, do lekko zasadowego. Preferuje stanowiska słoneczne. 

      Zastosowanie znajduje zarówno w mniejszych jak i większych ogrodach przydomowych, ogrodach japońskich, czy też na wrzosowiska. Pięknie prezentuje się w zestawieniach z innymi drzewami iglastymi o zielonej barwie. 

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 15-60 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Torulosa'

Sosna wejmutka 'Torulosa'

Pinus strobus   'Torulosa'        Interesujące i wyjątkowo atrakcyjne drzewko o gęstej, szerokostożkowatej koronie, początkowo w młodości regularnej, później mniej. Tempo wzrostu dość szybkie, roczne przyrosty mieszczą się w granicach 30-50 cm. Po wielu latach osiąga rozmiary ok. 6 - 8 metrów wysokości.        Bardzo dekoracyjne igły, które są delikatne, długie i charakterystycznie poskręcane o barwie srebrzystozielonej.        Odmiana ...