Sosna wejmutka 'Tiny Kurls'

Sosna wejmutka 'Tiny Kurls' Pinus strobus 'Tiny Kurls'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.30-55cm

Pinus strobus 'Tiny Kurls'
Dostępna na rynku od 2002 r. odmiana, znaleziona wśród siewek odmiany 'Torulosa' przez Grega Williamsa (USA). Charakteryzuje się bardzo wolnym wzrostem i początkowo kulistym, później stożkowym, zwartym pokrojem. Wyróżnia się szaroniebieskimi, długimi, cienkimi, silnie poskręcanymi, nastroszonymi igłami.
Bardzo atrakcyjna odmiana, o puszystym wyglądzie, doskonale wyglądająca jako samotnik, a także na rabatach i w kompozycjach, zwłaszcza z niskimi, płożącymi roślinami o barwnych liściach. Nadaje się także do skalniaków i na wrzosowiska. Wymaga gleb przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale znosi także gorsze warunki świetlne.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.30-55cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Tiny Kurls'

Sosna wejmutka 'Tiny Kurls'

Pinus strobus 'Tiny Kurls' Dostępna na rynku od 2002 r. odmiana, znaleziona wśród siewek odmiany 'Torulosa' przez Grega Williamsa (USA). Charakteryzuje się bardzo wolnym wzrostem i początkowo kulistym, później stożkowym, zwartym pokrojem. Wyróżnia się szaroniebieskimi, długimi, cienkimi, silnie poskręcanymi, nastroszonymi igłami. Bardzo atrakcyjna odmiana, o puszystym wyglądzie, doskonale wyglądająca jako samotnik, a także na rabatach i w ...