Sosna wejmutka 'Soft Touch'

Sosna wejmutka 'Soft Touch' Pinus strobus 'Soft Touch'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus strobus 'Soft Touch'
Wolno rosnąca odmiana, o płaskokulistym pokroju, do wysokości 50 cm i szerokości 70 cm dorasta dopiero po kilkunastu latach. Bardzo mocno się rozgałęzia, a wszystkie pędy są gęsto pokryte niebieskozielonymi, dość krótkimi, cienkimi, miękkimi igłami, co sprawia, że 'Sotf Touch" tworzy bardzo zwartą, gęstą kępkę, sprawiającą wrażenie puszystej i miękkiej, jakby zachęcającej do dotknięcia. Mówi też o tym nazwa odmiany, oznaczająca "delikatny dotyk".
Urocza odmiana, polecana do nasadzeń w miejscach eksponowanych, przy ścieżkach, a także na rabatach i w ogrodach skalnych. Pod warunkiem zabezpieczenia bryły korzeniowej na zimę może być uprawiana także w pojemnikach ustawianych na tarasach i balkonach. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze rośnie na prawie każdej przepuszczalnej glebie, choć preferuje gleby lekkie, niezbyt suche i nie podmokłe, lekko kwaśne. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Odmiana została wyselekcjonowana przez dr. Sida Waxmana z Uniwersytetu Connecticut.

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Soft Touch'

Sosna wejmutka 'Soft Touch'

Pinus strobus 'Soft Touch' Wolno rosnąca odmiana, o płaskokulistym pokroju, do wysokości 50 cm i szerokości 70 cm dorasta dopiero po kilkunastu latach. Bardzo mocno się rozgałęzia, a wszystkie pędy są gęsto pokryte niebieskozielonymi, dość krótkimi, cienkimi, miękkimi igłami, co sprawia, że 'Sotf Touch" tworzy bardzo zwartą, gęstą kępkę, sprawiającą wrażenie puszystej i miękkiej, jakby zachęcającej do dotknięcia. Mówi też o tym nazwa ...