Sosna wejmutka 'Pendula'

Sosna wejmutka 'Pendula' Pinus strobus 'Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.20-30cm

Pinus strobus 'Pendula'
Przepiękna, oryginalna odmiana sosny wejmutki o wiotkich, zwisających pędach. Samoistnie nie wytwarza przewodnika, dlatego w celu uzyskania pokroju płaczącego drzewa konieczne jest prowadzenie przy paliku do żądanej wysokości. Wyprowadzone drzewo rozrasta się na boki, a jego pędy zwisają aż do ziemi. Z wiekiem nieco się wypiętrza, tworząc szerokie, asymetryczne, niepowtarzalne formy. Niepalikowana sosna wejmutka 'Pendula' płoży się po ziemi i staje się rośliną okrywową. W ciągu jednego roku przyrasta o 30-50 cm. Igły długie (do 12 cm), miękkie, niebieskozielone.
Odmiana znajduje wielorakie zastosowania. W formie drzewa najlepiej wygląda jako samotnik w parku lub dużym ogrodzie, gdzie tworzy osobliwe, niespotykane kształty. Z tego powodu szczególnie nadaje się do założeń naturalistycznych. Trzeba jednak pamiętać, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca, bowiem 'Pendula' rozrasta się nawet do kilku metrów szerokości. W formie płożącej doskonale nadaje się do dużych ogrodów skalnych, a także do nasadzeń przy murkach i dużych kamieniach, po których będzie kaskadowo spływać. Dobrze rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej, preferuje podłoża lekkie, przepuszczalne, lekko kwaśne. Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu jak i lekkim półcieniu. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością.
Sosna wejmutka 'Pendula' znana jest od połowy XIX w., do handlu pierwszy raz wprowadzono ją w 1875 r. w Wielkiej Brytanii.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Pendula'

Sosna wejmutka 'Pendula'

Pinus strobus 'Pendula' Przepiękna, oryginalna odmiana sosny wejmutki o wiotkich, zwisających pędach. Samoistnie nie wytwarza przewodnika, dlatego w celu uzyskania pokroju płaczącego drzewa konieczne jest prowadzenie przy paliku do żądanej wysokości. Wyprowadzone drzewo rozrasta się na boki, a jego pędy zwisają aż do ziemi. Z wiekiem nieco się wypiętrza, tworząc szerokie, asymetryczne, niepowtarzalne formy. Niepalikowana sosna wejmutka ...