Sosna wejmutka 'Nana Radiata'

Sosna wejmutka 'Nana Radiata' Pinus strobus 'Nana Radiata'

32,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Forma Pienna 30 - 60 cm; Wys. 30 - 40 cm

Pinus strobus  'Nana Radiata'

      Gęsta zwarta i wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki o pokroju początkowo kulista, później z wypiętrzającym się stożkiem o budowie dość szerokiej Igły stosunkowo długie silnie prawie sztywno odstające od pędów, zebrane w pięć sztuk i w kolorze niebieskawo zielonym . Rośnie w przeciągu 10 lat do ok 1,5 m Jest dość tolerancyjna w stosunku do siedliska i warunków nasłonecznienia.

    Zastosowanie: Piękna ozdoba wielu rodzajów nasadzeń skalnych oraz niewielkich ogrodów przydomowych .

    Ciekawostka: odmiana bardzo stara i rozpowszechniona na świecie czasem pod nazwą Nana lub Radiata a nazwa Nana Radiata jest często spotykana w literaturze wiec przyjęliśmy ją jako wyznacznik dla tej odmiany.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Forma Pienna 30 - 60 cm; Wys. 30 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Nana Radiata'

Sosna wejmutka 'Nana Radiata'

Pinus strobus   'Nana Radiata'       Gęsta zwarta i wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki o pokroju początkowo kulista, później z wypiętrzającym się stożkiem o budowie dość szerokiej Igły stosunkowo długie silnie prawie sztywno odstające od pędów, zebrane w pięć sztuk i w kolorze niebieskawo zielonym . Rośnie w przeciągu 10 lat do ok 1,5 m Jest dość tolerancyjna w stosunku do siedliska i warunków nasłonecznienia.     Zastosowanie: ...