Sosna wejmutka 'Macopin'

Sosna wejmutka 'Macopin' Pinus strobus 'Macopin'

32,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Pinus strobus  'Macopin'

Świetna odmiana dla osób lubiących ten gatunek sosny. W przeciwieństwie bowiem do znakomitej większości odmian, które zazwyczaj tworzą zwarte i zbite formy karłowe, ta rozrasta się silniej, jednocześnie nie będąc docelowo dużym drzewem, z którym mogą kiedyś być problemy, szczególnie w mniejszych ogrodach. Roczne przyrosty około 10 cm, pędy cienkie, smukłe, typowe dla wejmutki, pokryte gęsto miękkimi jasnozielonymi igłami. W młodości tworzy sylwetkę kulistą by już po kilku latach wzrostu w gruncie w miejscu docelowym tworzyć nieco nieregularną, ciekawą sylwetkę.

 

Po 10 – 15 latach taka sosna może mieć około 1,5 metra wysokości i 2 metry średnicy korony, z wyraźnie zaznaczonymi poziomami ugałęzienia. Dla dobrego wzrostu nie wymaga wiele, przeciętna gleba oraz stanowisko w pełnym słońcu to 100% jej oczekiwań. W zamian odwdzięczy się ciekawą, nietuzinkową sylwetką oraz ładnym kolorem igieł. Młode osobniki można lekko strzyc, w celu spowolnienia ich wzrostu – robi się to w drugiej połowie wiosny, po ukształtowaniu przyrostów. W ogrodzie lubi być eksponowana, mając dostatecznie dużo wolnego miejsca naokoło. Z tego względu nadaje się do luźnych kompozycji lub sadzenia jako swobodnie rosnący okaz. Młode osobniki być może nie robią piorunującego wrażenia, ale z każdym sezonem sylwetka tej sosny przekona do siebie każdego!

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Macopin'

Sosna wejmutka 'Macopin'

Pinus strobus   'Macopin' Świetna odmiana dla osób lubiących ten gatunek sosny. W przeciwieństwie bowiem do znakomitej większości odmian, które zazwyczaj tworzą zwarte i zbite formy karłowe, ta rozrasta się silniej, jednocześnie nie będąc docelowo dużym drzewem, z którym mogą kiedyś być problemy, szczególnie w mniejszych ogrodach. Roczne przyrosty około 10 cm, pędy cienkie, smukłe, typowe dla wejmutki, pokryte gęsto miękkimi ...