Sosna wejmutka 'Krügers Lilliput'

Sosna wejmutka 'Krügers Lilliput' Pinus strobus 'Krügers Lilliput'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm lub forma pienna 50 cm

Pinus strobus 'Krügers Lilliput'

     Niezwykle dekoracyjna odmiana sosny o niewielkich rozmiarach. Jest sosną karłową o regularnym, kulistym pokroju. Z biegiem lat przyjmuje formę bardziej spłaszczoną.

    Rośnie wolno, docelowo dorasta do około 1,5 -2 metra. Igły miękkie, krótkie w odcieniach srebrno - niebiesko - zielonych. Starsze igły przyjmują kolor niebieskoszary, z kolei młode jasnozielone, co daje dodatkowe walory ozdobne.

   Poleca się sadzenie na stanowisku słonecznym i umiarkowanie wilgotnym, w celu jak najlepszego rozwoju rośliny, ale poradzi sobie również na piaszczystych przeciętnych ogrodowych glebach.

  Stanowi atrakcyjny akcent, element warty wyeksponowania w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych i do pojemników. 

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm lub forma pienna 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Krügers Lilliput'

Sosna wejmutka 'Krügers Lilliput'

Pinus strobus 'Krügers Lilliput'      Niezwykle dekoracyjna odmiana sosny o niewielkich rozmiarach. Jest sosną karłową o regularnym, kulistym pokroju. Z biegiem lat przyjmuje formę bardziej spłaszczoną.     Rośnie wolno, docelowo dorasta do około 1,5 -2 metra. Igły miękkie, krótkie w odcieniach srebrno - niebiesko - zielonych. Starsze igły przyjmują kolor niebieskoszary, z kolei młode jasnozielone, co daje dodatkowe walory ozdobne. ...