Sosna wejmutka 'Horsford'

Sosna wejmutka 'Horsford' Pinus strobus 'Horsford'

32,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.40-60cm lub forma pienna 55 cm

Pinus strobus  'Horsford'

Ta odmiana formuje bardzo puchatą, sinozieloną koronę i różni się zasadniczo od najczęściej spotykanych odmian karłowych sosny górskiej czy pospolitej. Rośnie bardzo wolno, roczne przyrosty to 3 – 5 cm, a charakterystyczne długie i miękkie igły zakrywają szczyty pędów oraz pąki. W szkółkach można spotkać tę sosnę szczepioną na różnej wysokości podkładkach, od niskich drzewek, wyglądających jak kula położona na powierzchni gruntu przez różne wysokości, nawet do 1-metrowych szczepów. Jaką formę wybierzemy dla siebie zależy od potrzeb w danej kompozycji.

 

Odmiana ta wygląda bardzo ładnie szczepiona na każdej wysokości i zawsze formuje kuliste korony, których nie ma potrzeby przycinać. W uprawie dosyć łatwa, wystarczy jej zwykła gleba ogrodowa oraz słoneczne stanowisko. Duża ilość światła wpłynie na równomierne wykształcenie korony, a także zapobiegnie nadmiernemu wzrostowi wilgotności w koronie, co uniemożliwi rozwój patogenów. Świetna odmiana do ogrodów skalnych oraz stylizowanych na japońskie, sprawdzi się także na luźno obsadzonych rabatach. Dobrze wygląda na tle kory. Jest to odmiana co prawda w pełni mrozoodporna, ale uprawa jej w pojemnikach może wiązać się z podmrożeniami w wypadku silnych mrozów, uprawiana w gruncie takich problemów nie ma.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.40-60cm lub forma pienna 55 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Horsford'

Sosna wejmutka 'Horsford'

Pinus strobus  'Horsford' Ta odmiana formuje bardzo puchatą, sinozieloną koronę i różni się zasadniczo od najczęściej spotykanych odmian karłowych sosny górskiej czy pospolitej. Rośnie bardzo wolno, roczne przyrosty to 3 – 5 cm, a charakterystyczne długie i miękkie igły zakrywają szczyty pędów oraz pąki. W szkółkach można spotkać tę sosnę szczepioną na różnej wysokości podkładkach, od niskich drzewek, wyglądających jak kula położona na ...