Sosna wejmutka 'Himmelblau'

Sosna wejmutka 'Himmelblau' Pinus strobus 'Himmelblau'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 25 - 80 cm

Pinus strobus 'Himmelblau'
Odmiana sosny wejmutki o wyjątkowo intensywnym, niebieskim zabarwieniu igieł. Obecność białosrebrnego paska na ich dolnej stronie sprawia, że całe drzewo mieni się srebrzyście. 'Himmelblau' rośnie w formie luźnego drzewa o pokroju stożkowym, zbliżonym do gatunku. Rocznie przyrasta o 30-50 cm, aby po dziesięciu latach osiągnąć ok. 3-4 m wysokości i 2 m szerokości. Igły długie, cienkie, proste.
Bardzo atrakcyjne drzewo, doskonale nadające się zarówno na soliter, jak i do nasadzeń w grupach, w których może wyróżniać się srebrnoniebieską barwą igieł. Ze względu na dość dużą siłę wzrostu, 'Himmelblau' jest polecany przede wszystkim do większych ogrodów i parków, jednak możliwe jest ograniczenie wzrostu poprzez coroczne skracanie "świec" (czyli młodych przyrostów, z nierozwiniętymi jeszcze igłami) o ok. 30-50%. Dzięki temu uzyskuje się mniejsze drzewo o zwartej, gęstej koronie. Odmiana nie ma nadmiernych wymagań siedliskowych, dobrze rośnie na przeciętnej, średnio żyznej i umiarkowanie wilgotnej, byle dobrze przepuszczalnej glebie. Preferuje odczyn lekko kwaśny. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Na temat pochodzenia tej odmiany dostępne są sprzeczne informacje, czasem jest ona także uważana za tożsamą z odmianą 'White Mountain'.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 25 - 80 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Himmelblau'

Sosna wejmutka 'Himmelblau'

Pinus strobus 'Himmelblau' Odmiana sosny wejmutki o wyjątkowo intensywnym, niebieskim zabarwieniu igieł. Obecność białosrebrnego paska na ich dolnej stronie sprawia, że całe drzewo mieni się srebrzyście. 'Himmelblau' rośnie w formie luźnego drzewa o pokroju stożkowym, zbliżonym do gatunku. Rocznie przyrasta o 30-50 cm, aby po dziesięciu latach osiągnąć ok. 3-4 m wysokości i 2 m szerokości. Igły długie, cienkie, proste. Bardzo atrakcyjne ...